Posted on

درمان افسردگی با گنجاندن ماست در وعده صبحانه

درمان افسردگی با ماست

درمان افسردگی با گنجاندن ماست در وعده صبحانه

سپتامبر 26, 2018

مصرف ماست در صبحانه یک راه ساده‌تر برای درمان افسردگی و جایگزینی داروهای افسردگی است، محققان اعلام کرده‌اند که در ماست همان موادی که در درمان بیماری افسردگی استفاده می‌شود وجود دارد. اصلی‌ترین عامل بروز افسردگی استرس و اضطراب است.

خوردن صبحانه می‌تواند به کاهش وزن شما هم کمک کند ولی نخوردن صبحانه ممکن است شما را با مشکلات زیادی مواجه کند. نیازی به تهیه صبحانه مجلل و رنگارنگ نیست و یک وعده سبک و ساده به انرژی شما در طول روز خواهد افزود.

 

افسردگی
افسردگی

ماست و درمان افسردگی

ماست دارای خواص بسیاری است که علاوه بر آن‌ها درمان افسردگی را نیز می‌توان نام برد، پروبیوتیک‌های موجود در ماست انگل‌های مفید روده را فعال کرده و بین حال خوب انسان و فعالیت روده رابطه‌ی مستقیمی وجود دارد. امروزه بیماری افسردگی به دلیل افزایش استرس‌های روزانه رو به افزایش است و هرروزه تعداد این افراد بیشتر می‌شود.

برای پاسخ به این سوال که آیا میکروبیوم‌های موجود در روده افراد به مبارزه با افسردگی کمکی می‌کند یا خیر؟ محققان روی تعدادی موش آزمایشگاهی تحقیق کردند که نتایج آن به این شکل بود که میزان لاکتوباسیلوس باکتری های پروبیوتیک در ماست افسردگی در موش‌های افسرده را کاهش داد و با افزایش میزان لاکتوباسیلوس در رژیم غذایی این موش‌ها درجه افسردگی و علائم بیماری به طور چشم‌گیری در موش‌ها کاهش پیدا کرد که نشان دهنده‌ی رابطه‌ی مستقیم لاکتوباسیلوس و حالات روحی است.

با افزایش ترکیب شیمیایی کینورنین متابولیک در بدن نشانه‌های افسردگی بالا می‌رود که لاکتوباسیلوس به متعادل نگه داشتن میزان کینورنین در بدن کمک می‌کند و بدون وجود مقدار قابل توجهی از لاکتوباسیلوس، بدن قادر به تنظیم ترکیبات شیمیایی که باعث بروز افسردگی می‌شوند، نخواهد بود.

 

مصرف ماست در صبحانه
مصرف ماست در صبحانه

 

ماست به عنوان یک ماده خوراکی لذیذ دارای میزان قابل توجهی از لاکتوباسیلوس پروبیوتیک است که از بسیاری آلرژی‌های فصلی نیز جلوگیری می‌کند و برای افرادی که به ماست حساسیت ندارند ترکیبی بسیار مفید است. هم‌چنین قرص‌های مکمل پروبیوتیکی نیز به بالانس نگه داشتن ترکیبات بدن کمک می‌کند.

هم اکنون می‌توانید با سفارش بسته صبحانه آماده بارنگ فود لذت طعم خوب یک صبحانه آماده را بچشید.  سفارش

مطالعه مطالب پیشین را از دست ندهید: تقویت خلق و خو با مصرف ماست

منبع: نمناک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *