Posted on

در فصل گرما در فضای خنک غذا بخورید

موهیتو

در فصل گرما در فضای خنک غذا بخورید

می 23, 2018

در فصل گرما در فضای خنک غذا بخورید

در هنگام غذا خوردن محیط اطرافتان را خنک کنید زیر آفتاب در فصل گرما غذا خوردن اصلا مناسب نیست فضای خنکی را برای غذا خوردن انتخاب کنید غذاها هم نباید در معرض نور آفتاب قرار بگیرند. نور مستقیم خورشید ویتامین غذاها را از بین می برد بخصوص ویتامین موجود در میوه ها و آبمیوه ها.

برخی مواد غذایی را در فصل گرما کمتر مصرف کنید

هنگامی که دمای هوا رو به افزایش می گذارد باید مصرف برخی مواد غذایی مثل گوشت پرچرب، ماهی چرب، آجیل و انواع مغزها و دانه ها را کاهش داد. مصرف کم این غذاها از پرخوری، ریزه خواری و خوردن اسنک ها و میان وعده های ناسالم جلوگیری می کند. در فصل گرما غذاهای کم حجم و سبک بخورید.

مقدار زیادی مایعات مصرف کنید؛ مصرف مایعات می تواند از طریق مصرف سوپ سبزی ها، انواع نوشیدنی های گیاهی مثل چای سبز، عرقیات گیاهی و غیره تأمین شود.

با بالا رفتن دمای هوا به بالاتر از ۲۰ درجه سانتی گراد، وعده غذایی اصلی مصرفی نباید غذاهای داغ و گرم باشد. غذاهای گرم عمدتاً متعلق به بهار، پاییز و زمستان هستند. حتماً متوجه شده‌اید که غذاهای سرخ کرده و آغشته به روغن و چربی و حتی تا حدودی غذاهای گریل شده به سیستم هضم انسان آسیب می‌زنند.

مایعات بسیار سرد به قسمت‌های مختلف بدن آسیب وارد می‌کنند و به خصوص کار طبیعی کبد و معده را دچار اختلال کرده و گاهی در مسیر گوارش انسداد ایجاد می نمایند.

در روش گریل کردن غذا، آب غذاها را خشک می‌کند و لذا غذاهای پخته شده به این شیوه خشک تر می باشند. اگر در تابستان خواستید غذاهای سرخ کرده یا گریل شده مصرف کنید، یادتان باشد که حتماً در کنار آن ها از سبزی و میوه های سرد و مرطوب مثل گوجه فرنگی، خیار، کیوی، انبه و آناناس که آبدار هستند، استفاده کنید. این ها هم می توانند همراه گوشت پخته شوند و یا به صورت دورچین غذا و یا سالاد در کنار غذا مصرف شوند. این نوع تغذیه جبران خشکی و کم آبی غذاهای خشک و گریل شده را می نماید.

نوشیدنی های فصل گرما
نوشیدنی های فصل گرما

غذاهای خیلی سرد نخورید

به طور کلی باید از مصرف غذاها و نوشیدنی های بسیار سرد در تابستان اجتناب کرد. این نوع غذاها علاوه بر اثرات سوئی که بر کبد می‌گذارند ناراحتی های معده و مری ایجاد می کنند. همچنین مصرف غذاها و نوشیدنی های بسیار سرد باعث می‌شود که عمل هضم غذا متوقف شده و فقط هنگامی که طحال و کلیه ها معده را گرم کنند مجدداً به عمل هضم ادامه می دهد. اگر مصرف نوشیدنی ها و غذاهای سرد به صورت روزانه و به عادت پرهیز کنید، غذاهای سرد می تواند کاملاً سیستم هضم بدن را از کار بیندازد.

غذاها و نوشیدنی‌های سرد همچنین باعث جلوگیری از عرق کردن می شوند. اگر به هر حال با مصرف این نوع غذاهای سرد عرق می کنید، شما ذخایر انرژی قبلی در بدن‌تان را می سوزانید.

در فصل گرما به غذاها ادویه اضافه کنید

اگر دچار ناراحتی معده نیستید، می توانید در روزهای خیلی گرم از ادویه های تند استفاده کنید. این امر باعث می شود شما بهتر عرق کنید. البته بهتر است ادویه ها و سبزی های تند مثل فلفل را همراه با میوه و سالاد مصرف نمایید. استفاده از مواد غذایی مثل تربچه، کاهو و میوه ها به همراه سبزی ها و ادویه های تند از تأثیرات منفی آن‌ها خواهد کاست.

منبع: نمناک

 توصیه ما پکیج پذیرایی بارنگ فود شامل انواع میوه ها و نوشیدنی های خنک و دارای قابلیت انتخاب اجزای بسته به دلخواه شما می باشد، این موقعیت ویژه را از دست ندهید.    سفارش پک پذیرایی بارنگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *