Posted on

رژیم سوپ چگونه به کاهش وزن کمک می‌کند؟

سوپ

رژیم سوپ چگونه به کاهش وزن کمک می‌کند؟

نوامبر 5, 2018

در این روزها افراد برای رسیدن به وزن دلخواه به سمت رژیم‌های تک غذایی مانند رژیم سوپ روی آوردند یعنی تنها از یک نوع غذا تغذیه می‌کنند و برای کاهش وزن نیازهای تغذیه‌ای دیگر خود را نادیده می‌گیرند. اما باید این نکته را درنظر داشته باشید که وزنی که با این رژیم‌ها سریع از دست می‌دهید به سرعت نیز قابل بازگشت است و حتی ممکن است از قبل نیز بیشتر اضافه وزن پیدا کنید. البته اگر رژیم اصولی و سالم باشد سبب کاهش وزن خواهد شد.

رژیم‌هایی که مبتنی بر یک غذای کامل هستند پروتئین و فیبر فراوانی دارند که این مواد مغذی با سیری و مدیریت وزن ارتباط دارد که حتی پس از رسیدن به وزن ایده‌آل تا سال‌ها می‌توانید این رژیم را ادامه دهید و به نوعی سبک زندگی شما می‌شود و دیگر به سمت رژیم‌های ناسالم باز نخواهید گشت. سوپ جزو آن دسته غذاهایی است که سبب کاهش کالری روزانه خواهد شد.

رژیم سوپ یعنی خوردن سوپ‌های کم کالری قبل از غذای اصلی زیرا سوپ به عنوان پیش غذا باعث آرام غذا خوردن می‌شود که راه حلی برای کم کردن میزان کالری دریافتی است.

 

کاهش وزن با رژیم سوپ
کاهش وزن با رژیم سوپ

از چه سوپی در رژیم سوپ برای کاهش وزن استفاده کنیم؟

سوپ‌ها با توجه به محتویاتی که دارند تاثیراتشان نیز متفاوت است، سوپ‌های خامه‌ای و سوپ‌هایی که پنیر و پاستا دارند سبب افزایش کالری می‌شوند بنابراین اگر قصدتان کاهش وزن است از سوپ‌هایی که با سبزیجات و آب مرغ یا آب گوشت تهیه می‌شوند که چربی و خامه ندارند استفاده کنید.

سوپ خود به تنهایی یک غذای اصلی نیز محسوب می‌شود و می‌توانید درهفته به جای پاستا و گوشت و یا سیب‌زمینی، سوپ را جایگزین وعده اصلی کنید. برای اینکه سوپ غلیظی داشته باشید بدون اینکه خامه و پنیر به آن اضافه کنید مقداری از سوپ پخته را پوره کنید و به بقیه سوپ اضافه کنید تا بافت سوپ نرم و غلیط شود و سعی کنید همراه با سوپ به جای نان از سالاد استفاده کنید.

اگر در کنار رژیم سوپ ورزش منظم نداشته باشید ممکن است وزنی را که از دست داده‌اید دوباره بازگردد. ورزش کردن به تنظیم اشتها کمک می‌کند و میزان سوخت و ساز بدن را افزایش می‌دهد. ۱۵۰ دقیقه ورزش در هفته توصیه می‌شود و نیز برای سلامت عضلات دوروز در هفته نیز ورزش‌های قدرتی انجام دهید.

برای اینکه هفته‌ای بین نیم تا یک کیلو وزن کم کنید و طی دو تا پنج ماه بتوانید ۱۰ کیلو وزن کم کنید و به اندام دلخواهتان برسید باید از رژیم‌های غذایی استفاده کنید که تمام مواد مورد نیاز بدن شما را تامین کند و شامل انواع میوه‌ها و سبزیجات، غلات کامل، حبوبات و چربی‌های سالم باشد که برخلاف رژیم‌های تک غذایی نیاز بدن را به مواد ضروری مورد نیاز تامین می‌کند.

برای مطالعه بیشتر: این خوراکی‌ها شما را به مرور زمان نابود می‌کنند!

منبع: چطور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *