Posted on

مضرات گوشت مرغ برای خانم‌ها

مضرات گوشت مرغ

مضرات گوشت مرغ برای خانم‌ها

نوامبر 11, 2018

آلودگی محیطی بسیاری در پوست مرغ وجود دارد و از جمله مضرات گوشت مرغ چربی‌های اشباع شده‌ی آن است که میزان کلسترول را بالا برده و باعث ناراحتی‌های کبدی می‌شود. بنابراین سعی کنید از خوردن چربی‌های حیوانی خودداری کنید.

آنزیم‌ها از بافت‌های چربی ترشح می‌شوند و سیستم اشتها و گرسنگی را تحت تاثیر می‌گذارند، چربی‌هایی که در بافت شکم ذخیره می‌شوند هرچه قطر و طول شکم بیشتر باشد سبب کوتاهی عمر شخص می‌شود. اسیدها از بافت چربی شکمی وارد خون می‌شوند.

مواد شیمیایی و سمی زیادی در بال مرغ انباشته شده که با خوردن این قسمت از مرغ سبب بیماری شما خواهد شد. آنتی بیوتیک‌هایی به طیور داده می‌شود تا زودتر رشد کنند و زمانی باید این حیوانات ذبح شوند که عمر آنتی بیوتیک‌ها به نیمه رسیده باشد و زمانی که گوشت عرضه می‌شود آنتی بیوتیک آن به انسان منتقل نشود که معمولا این نکته را رعایت نمی‌کنند. مواد سمی و شیمیایی در چربی حل می‌شوند و از طریق چربی‌های حیوانی وارد بدن انسان شده و باعث افزایش چربی خون و بیماری‌های قلبی عروقی خواهد شد.

 

بال مرغ کبابی
بال مرغ کبابی

 

اسیدهای چرب اشباع در پوست مرغ وجود دارد که باعث افزایش وزن و کلسترول می‌شود بنابراین پوست مرغ را حتما جدا کنید و چربی داخل شکم و کناره‌های ران مرغ را نیز بگیرید. خانم‌ها در دوران بلوغ دچار تعییراتی خواهند شد که سبب افزایش میزان چربی بدنشان تا ۳۰ درصد می‌شود که این خود خطرافزایش وزن را به دنبال دارد و خانم‌هایی که به این شکل چاق می‌شوند دچار اختلالات هورمونی شده و هورمون تستسترون خونشان افزایش پیدا میکند که سبب رویش موهای زائد می‌شود.

مضرات گوشت مرغ

بال مرغ به علت چربی زیادی که دارد خوشمزه است و معمولا هر چیزی که خوشمزه و لذیذ باشد مضراتی دارد. گردن محل عبور بافت‌های عصبی و غدد لنفاوی است که برخی ترکیبات مضر برای انسان را انتقال می‌دهد و توصیه می‌شود که دختران و خانم‌ها گردن و بال مرغ را مصرف نکنند.

وقتی میزان چربی بدن بالا باشد سوخت وساز بدن کم شده و در پسران باعث افزایش حجم عضلانی و در دختران اضافه شدن چربی به بدن می‌شود. عضلات خانم‌ها ظریف‌تر و بافت چربی بدن آن‌ها بیشتر است هم‌چنین مقتومت بیشتری دارند در حالی که آقایان میزان بافت چربی کم و عضلات بزرگتری دارند که نتیجه‌ی آن مقاومت کم‌تر است. خانم‌ها با داشتن اندامی ظریف‌تر با توجه به میزان انرژی که ذخیره می‌کنند در مقابل درد، گرسنگی و تشنگی و هم‌چنین استرس  مقاوم‌تر هستند. هرچه میزان انرژی دریافتی نسبت به انرژی مصرفی بیشتر باشد اضافه‌ی آن تبدیل به بافت چربی شده که معمولا در خانم‌ها انباشتگی چربی خیلی راحت اتفاق می‌افتد و با مصرف چربی‌های حیوانی این انرژی بیشتر شده و به صورت چاقی بروز پیدا می‌کند.

هورمون استروئید که محرک رشد بوده به گردن و بال مرغ تزریق می‌شود و از عوارض مصرف این هورمون اختلالات در سیستم گوارشی و ناراحتی‌های کبدی و افزایش چربی است.

از دیگر مضرات گوشت مرغ اختلالات هورمونی، کیست رحمی و سرطان سینه را می‌توان اشاره کرد که زیاده روی در مصرف مرغ می‌تواند تبعات جبران ناپذیری به همراه داشته باشد.

منبع: دلگرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *